Ferrovia FVT85-DKLOCK locking window handle - itfitz
Ferrovia FVT85-DKLOCK locking window handle
Formani SKU: FHFVT85DKLOCKIN
FINISH
Price
Regular price
Regular price
EX. VAT
Sale price
EX. VAT
/
  • Express Delivery
  • Secure Payment
  • Guarantee on all products
  • 25+ Years Family run business
Lead Time: 2-3 weeks as these items are shipped from Holland (TO SPECIAL ORDER*)
Shipping calculated at checkout.
Formani Ferrovia FVT85-DKLOCK Window Handle
A stainless steel square window handle, to suit European or Continental "Tilt + Turn" windows only, attached to a secret fixing rose, with 7mm spindle to operate window mechanism and also has a built in locking facility.
DIMENSIONS:
Lever
85mm Long
14mm Diameter
54mm Projection
Rose
102mm High
31mm Wide
29mm Thick