Ferrovia FVT100-DK stainless steel non-locking window handle - itfitz
Ferrovia FVT100-DK stainless steel non-locking window handle
Formani SKU: FHFVT100DKIN
FINISH
Price
Regular price
Regular price
EX. VAT
Sale price
EX. VAT
/
  • Express Delivery
  • Secure Payment
  • Guarantee on all products
  • 25+ Years Family run business
Lead Time: 2-3 weeks as these items are shipped from Holland (TO SPECIAL ORDER*)
Shipping calculated at checkout.
Formani Ferrovia FVT100-DK Window Handle
A stainless steel non-locking window handle, to suit European or Continental "Tilt + Turn" windows only, attached to a secret fixing rose, with 7mm spindle to operate window mechanism.
DIMENSIONS:
Lever
100mm Long
15mm Diameter
55mm Projection
Rose
70mm High
35mm Wide
12mm Thick